Żeglarz vs maratończyk, 70 km wyścigu jakiego jeszcze nie było

Co prawda nie znajduje się na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich czy nawet na naszej Warmii:  Jezioro Jeziorak –  najdłuższe jezioro w Polsce (27 km) stał się areną niecodziennego pojedynku. Biegacz (maratończyk) Michał Złotowski, w ramach wyścigu „Jeziorak Challenge” stanął do rywalizacji z żeglarzem Karolem Górskim na 70 kilometrowej trasie! Zobaczcie kto pierwszy dotarł do mety w Iławie.

jeziorak-jezioro

Jezioro Jeziorak, rzut w kierunku północnym, fotografia wykonana na wysokości wsi Siemiany.

Karol Górski żeglując jachtem regatowym klasy 730 wypłynął wraz z załogą z Iławy, z południowego krańca jeziora Jeziorak na północ i z powrotem. Biegacz Michał Złotowski w tym samym czasie obiegał jezioro na odcinku 70 km.. Ostatecznie, po 5 godzinach i 51 minutach jako pierwszy na mecie wyścigu pojawił się Michał Złotowski, Karol Górski (pomimo słabego wiatru) zameldował się na mecie po 24 minutach.

jeziorak challenge biegacz

Michał Złotowski przemierza Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego, foto: UM Iława

 

jeziorak challenge zeglarz

Karol Górski z ekipą na jachcie regatowym klasy 730, foto: UM Iława

 

jeziorak-jezioro-ilawajeziorak-ilawa-3jeziorak-ilawa-2jeziorak-ilawa-1

Wyścig Jeziorak Challenge z 7 czerwca 2014 r. był jednym ze sposobów promocji regionu Iławskiego, organizator – Urząd Miasta Iława postawił na wskazanie atrakcyjności pojezierza oraz prezentację zaplecza turystyczno-hotelarskiego. Przypominamy: Jezioro Jeziorak w 2012 roku zostało jednym z 7 nowych cudów Polski w plebiscycie miesięcznika „National Geographic Traveler”. Warto wspomnieć, że na Jezioraku właśnie – znajduje się największa w Polsce wyspa śródlądowa Wielka Żuława o powierzchni ponad 82 hektarów.

 Free mockups