plaga-kierowcow-na-podwojnym-gazie

Wysyp kierowców na „podwójnym gazie”

    zdjęcie jest ilustracją do artykułu

zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Rutynowe kontrole policyjne to jedyny sposób na wyłapanie potencjalnych sprawców wypadków. Wszyscy ci, którzy poczuli się zbyt pewni siebie i stworzyli potencjalne niebezpieczeństwo na drogach, a trafili na olsztyńską drogówkę – muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami – nawet do 2 lat więzienia! Jeden  z pijanych kierowców woził bez fotelika dziecko, inny prowadził taksówkę, mając ponad 3 promile alkoholu we krwi! 

Wiek nie zwalnia z odpowiedzialności, a z nie uniknie jej z pewnością Rafał L. (23 l.) – ponad pół promila – złapany po pijaku w gminie Łęgajny. Zdarza się, że mimo doświadczenia – rozsądek nie wygrywa z pijaństwem – tak było w przypadku 68-letniego Romana S. – 2 promile – zatrzymanego do kontroli w Dorotowie i 44-letniego Leszka M. – 1,5 promila, który został skontrolowany w Waplewie. Wszystkim panom, którym zachciało się jeździć po alkoholu – zatrzymano prawo jazdy.

Kary nie unikną też dwaj nietrzeźwi kierujący z gminy Biskupiec. Obaj nie tylko prowadzili auta po pijaku, ale nie posiadali także prawa jazdy! Pierwszy z nich – 37-letni Mariusz M., mając promil alkoholu, wiózł na przednim siedzeniu i bez fotelika dziecko! Kolejny pijany wpadł na trasie Kojtryny – Rzeck. 21-letni Kamil P. – 1 promil – zjechał na pobocze, uszkodził auto i najpierw zbiegł z miejsca zdarzenia, jednak po jakimś czasie się zreflektował i zgłosił się do biskupieckiego komisariatu!

Pijaństwo w pracy? Zdarzyło się to – o zgrozo! dla potencjalnych klientów – taksówkarzowi z Olsztyna. 40-letni Ireneusz Ch. już o godz. 7.00 miał ponad 3 promile alkoholu i spowodował na ul. Lubelskiej (wyjazd w stronę Mrągowa) kolizję uderzając swoim volkswagenem w tył osobowego forda. Taksówkarzowi na „podwójnym gazie” zatrzymano prawo jazdy. Do godz. 9.00 ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

Statystyki są wciąż zatrważające – w ubiegłym roku zatrzymano w Olsztynie aż 78 pijanych kierowców, którzy byli sprawcami kolizji i wypadków. Z kolei w powiecie było ich 60!

 (na podstawie informacji olsztyńskiej policji)Free mockups