jarmark-warmiński-olsztyn-4

VI Warmiński Jarmark Świąteczny już 11 grudnia!

Już za 11 grudnia 2014 rozpocznie się kolejny – VI Warmiński Jarmark Świąteczny. Przez cztery dni – od 11 do 14 grudnia olsztyńską starówkę spowije atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Na co możemy liczyć podczas tegorocznego jarmarku? – na pewno pojawią się figury lodowe przypominające postaci z bajek…

 

jarmark-warmiński-olsztyn-1…kolędnicy, mikołaje, poprzebierani aktorzy i połykacze ognia, świątecznie przystrojone stragany z rękodziełem, ozdobami choinkowymi, przysmakami.

Oczywiście na Targu Rybnym nie zabraknie lodowych rzeźb, tej zimy najmłodsi rozpoznają pośród nich postaci z bajek.

W koncertach na żywo wystąpią m. in. Dancing Queen, Princess oraz De Farsh. Usłyszymy m.in. Kapelę Jakubową, Waleriana Ostrowskiego z zespołem oraz chór „Tęcza”. Olsztyńscy artyści zaprezentują kolędy i pieśni świąteczne w oryginalnych aranżacjach. Na dzieci i rodziców będzie czekał Święty Mikołaj prosto z partnerskiego miasta Olsztyna – Rovaniemi w Finlandii.

Olsztyńska starówka będzie magicznym miejscem pełnym zimowych atrakcji – będą tu Biegnący Wilk ze swoimi zaprzęgowymi psami, interesujące pokazy i spektakle teatralne oraz ulubione przez najmłodszych karuzela wenecka i kolejka świętego Mikołaja.

Osoby chętne będą mogły wziąć udział w wystawie stołów wigilijnych połączonej z prelekcją na temat warmińsko-mazurskich tradycji bożonarodzeniowych. W Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym odbędzie się seminarium „Rola Mikołaja Kopernika w tradycji dwóch obrządków świąt Bożego Narodzenia”

Zapraszamy od 11 do 14 grudnia!

 

 

na podstawie informacji UM Olsztyn


Free mockups