aleja-pilsudskiego-olsztyn

Tak ma wyglądać aleja Piłsudskiego

Władze miasta obiecują, że Olsztyn nabierze świeżości – bo będzie więcej zieleni, zyska uporządkowany ruch samochodowy, a także nowe ścieżki rowerowe, chodniki oraz przystanki autobusowe i tramwajowe. Panie i Panowie – oto jak ma wyglądać aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Nowa „twarz” alei Piłsudskiego, jednej z głównych arterii Olsztyna ma ułatwić przyjazne korzystanie z przestrzeni publicznej.

Dzięki przebudowie alei Piłsudskiego uporządkowany ma być ruch samochodowy, ograniczony tranzyt i zaktywizowane życie i przestrzeń w tej części miasta.

– Komunikacja publiczna, w tym tramwajowa jest przyszłością wszystkich większych miast. Pozwala na równoważenie potrzeb i optymalne wykorzystanie przestrzeni dla mieszkańców – powiedział Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

(na podst. olsztyn.eu)


There are 2 comments

Add yours
  1. Tomek

    Jestem tu pierwszy raz, fajny serwis, mam wrażenie, ze nie jest upolityczniony tylko wolny od syfu. Oby tak dalej!
    Nawiązując do planu ul. Piłsudskiego, kiepsko to widzę, pojazdów mamy z każdym rokiem więcej a ulica jest zaplanowana węższa i z mniejszą liczbą pasów, moim zdaniem porażka. Będą korki. Autobusy komunikacji miejskiej są naprawdę spore, a te uliczki wyglądają takie wąskie, tak jakby zostały stworzone wyłącznie dla samochodów osobowych. Przejść podziemnych nie widać, są nadal przez jezdnię, licho to widzę. Co gorsza, na wysokości U. Marszałkowskiego jednia jest już tylko z jednym pasem w każdym kierunku. Czy ktoś kto to zaprojektował choć trochę pomyślał? Przecież tam są o różnych porach na 3 pasach korki. A może projektant z urzędasami wymyślili, że jak będą tramwaje to wszyscy zaczną nimi jeździć, a samochody zostaną oddane na złom. Jeszcze raz powtarzam, kiepski ten plan! Za to dla pieszych przewidziano deptak, nawet dziś chodniki nie są tak zatłoczone jak ulice. Do bani urzędasy, do bani!


Comments are closed.

Free mockups