wilczynskiego-sikorskiego-olsztyn

Remont na Sikorskiego – będą utrudnienia!

Niecałe 2 tyg. temu rozstrzygnięty został przetarg na budowę zajezdni autobusowej przy ul. Sikorskiego. Prace, które ruszą prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca, wykona firma Skanska. Z kolei miesiąc później mają ruszyć prace przy budowie torowiska. To oczywiście oznacza utrudnienia dla mieszkańców.

Zorganizowano na tę okoliczność trzy objazdy:

1.Mieszkańcy osiedla Generałów do al. Warszawskiej jeździć będą przez Brzeziny, od. ul Maczka do Szostakiewicza.

2. Ulica Krasickiego zostanie połączona z ul. Pstrowskiego dzięki przejazdowi przez teren byłego poligonu wojskowego i okolice masztu TV.

3. Z kolei wszyscy, którzy będą chcieli dojechać do al. Warszawskiej z ul. Bartąskiej, jechać będą musieli przez Bartąg (tu mogą wystąpić opóźnienia z powodu kłopotów z rozstrzygnięciem przetargu  m.in. na remont 2-kilometrowego odcinka drogi z Bartąga do drogi nr. 51).

wilczynskiego-sikorskiego-olsztyn

Olsztyn, skrzyżowanie Sikorskiego z Wilczyńskiego, tutaj niebawem rozpoczną się ogromne utrudnienia związane z budową linii tramwajowej

Mieszkańcy Olsztyna w związku ze zmianami komunikacyjnymi mogą liczyć na nową linię autobusową, która ma odciążyć ruch samochodowy. Nowa linia będzie łączyła centrum miasta z Pieczewem i Jarotami. W godzinach szczytu możemy spodziewać się także dodatkowych kursów w pozostałych liniach.

maczka-szostakiewicza

Mieszkańcy osiedla Generałów do al. Warszawskiej jeździć będą przez Brzeziny, od strony ulicy Maczka wykorzystywana będzie tymczasowa droga do ul. SzostakiewiczaFree mockups