rodzinny-piknik-lotniczy-gryzliny

Piknik lotniczy Gryźliny: zawiodła pogoda i organizatorzy?

A miało być niesamowicie. Szumnie zapowiadany przez organizatorów myśliwiec MIG-29 i śmigłowiec SH-2G Kaman nie pojawiły się  na VII Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach w niedzielę 15 czerwca. Z pewnością było głośno, ale czy widowiskowo? Mimo kapryśnej pogody dopisali widzowie, którzy licznie (również rodzinnie) pojawili się na pikniku w Gryźlinach. Za niski pułap chmur spowodował duże opóźnienia na pokazie i zdecydował o braku na imprezie zapowiadanych maszyn Sił Powietrznych RP. Ci którzy doczekali do końca air show na pewno nie pożałowali!

Niestety pogoda – czynnik losowy nie była łaskawa, piloci czekali sporo czasu na ziemi na poprawę warunków pogodowych. Ku uciesze widzów około 14 w locie treningowym zobaczyliśmy Jurgisa Kairysa i rozpoczęło się oczekiwanie.

Jurgis-Kairys-gryzliny-airshow-poland

Jurgis Kairys, mistrz świata w akrobacjach samolotowych

WIELKA NIEWIADOMA
Zgromadzeni ludzie na próżno liczyli na komentarz dla zaistniałych opóźnień, nie wiedzieli czy i kiedy można spodziewać się zapowiadanych Sił Powietrznych, nie było wiadomo nic o odprawie pilotów…, brak jakiejkolwiek informacji dla odwiedzających, to najpoważniejszy zarzut pod adresem organizatorów. Dopiero po godz 15. mogliśmy zobaczyć formację 3AT3, Dromadera, Cat Walks.

źródło: WMSpotters Organizacja pozarządowa
https://www.facebook.com/wmspotters

Zakończenie pokazów okazało się nie lada kąskiem dla tych wytrwałych, którzy nie opuścili Gryźlin, Jurgis Kairys oraz Scandinavian Airshow wykonali niesamowity pokaz (fot. WMSpotters)

Popularnością cieszyły się, wycieczki 12-miejscowym Antonowem 2 („Antkiem”) i 3-miejscową Wilgą. Dla dzieci młodszych i starszych organizatorzy przygotowali Park Zabaw i Rozrywki oraz specjalne Gwiezdne Miasteczko z mobilnym planetarium. Na scenie zaprezentowali się muzycy z powiatu olsztyńskiego. Trasa dojazdu do lotniska była dobrze zorganizowana, zarówno Policja jak i strażacy z OSP stanęli na wysokości zadania. Mieszkańcy Olsztyna, Olsztynka oraz mieszkańcy gminy Stawiguda mogli korzystać z darmowych, utworzonych na potrzeby imprezy połączeń kolejowych.

catwalks-airshow

W centrum kadru CatWalks, na tym dwupłatowcu mieliśmy okazję zobaczyć pokaz chodzenia po skrzydłach w trakcie lotu… w wykonaniu kotek ze Szwecji

Impreza mogła się podobać, szkoda tylko braku idealnej pogody i bądź co bądź problemów z przepływem informacji (być może spowodowanych słabym nagłośnieniem). Miejmy nadzieję, że wyciągnięte z tegorocznego widowiska wnioski zaowocują lepszym przygotowaniem imprezy za rok.

zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

 

 There is 1 comment

Add yours
  1. fajnie ale zimno

    Pogoda do bani, świetni piloci i chyba za słabe nagłośnienie, dlatego ludzie nie byli na bieżąco… Ale końcówka to rarytasik, tyle, że niewiele osób mogło ją zobaczyć, przemarźnięci opuścili Gryźliny.


Comments are closed.

Free mockups