policja-nieoznakowany-radiowóz-olsztyn

Oszuści na krótkich nóżkach

Krótkie nogi miały kłamstwa i oszustwo dwóch olsztyńskich biznesmenów. 55-letni Krzysztof P.  oraz 31-letni Zbigniew P . zamiast wpłacać kasę swojego pracownika na konto komornika, wypłacali je innym zatrudnionym.  O losie oszustów zdecyduje sąd – za przywłaszczenie pieniędzy grozi im do 5 lat więzienia.

Sprawa zaczęła się pod koniec 2013 roku. Mężczyzna, który miał na koncie komorniczy wyrok – ustalił wówczas z pracodawcami, że ci będą przekazywać na komornicze konto 40% jego dochodów. Skazany,  po otrzymaniu pisma wzywającego do zapłaty, nabrał podejrzeń, że jego pracodawcy nie stosują się do nakazu.

Swoje wątpliwości zgłosił na policję. Okazało się, że Krzysztof P. (55 l.) oraz Zbigniew P. (31 l.) – właściciele firmy, w której pracował ów mężczyzna, przekazywali pieniądze nie na konto komornika, a na rzecz wynagrodzeń dla innych pracowników firmy. Straty wyceniono na 3000 zł. Nieuczciwi pracodawcy przyznali się do winy. Do sądu trafił już akt oskarżenia z zarzutem przywłaszczenia. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.Free mockups