olsztynskie-planty-park

Olsztyńskie planty połączą park Podzamcze z Centralnym

Ratusz niedawno oficjalne oddał do użytku Park Centralny w Olsztynie, kolejnym etapem będzie połączenie go z Parkiem Podzamcze. Olsztyńskie planty znajdą się przy nowo wybudowanym Centrum Św. Jakuba i to właśnie one w przyszłości połączą oba parki.

olsztynskie-plantyTereny bezpośrednio sąsiadujące z murami okalającymi Katedrę Św. Jakuba oraz nowy Dom Pielgrzyma to tzw. olsztyńskie planty, staną się naturalnym połączeniem parku Podzamcze i Centralnego, ich budowa wymusi całkowitą rewitalizację mostu Św. Jakuba.

olsztynskie-planty-planOferty na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy mostu Św. Jakuba w ciągu ul. S. Pieniężnego, która umożliwi bezkolizyjne (piesze i rowerowe) połączenie Parku Podzamcze i Parku Centralnego maja wpłynąć do Miasta do końca lipca br. Już teraz możemy pocieszyć oko wizualizacjami.

olsztynskie-planty-polaczenieKonkurs architektoniczno-urbanistyczny, na połączenie Parku Podzamcze, Parku Centralnego i Placu Jedności Słowiańskiej (fragment plant) w Olsztynie, został ogłoszony w ubiegłym roku. W marcu 2014 roku został wyłoniony zwycięski projekt, autorstwa konsorcjum w składzie: ReStudio Architektury Rafał Jacaszek, OPTEM s.c. Tomasz Kusznierewicz, Piotr Ossowski, Autorska Pracownia Projektowa Jan Sontowski reprezentowane przez Zespół autorski w składzie: arch. Rafał Jacaszek, arch. Maciej Jacaszek, arch. Karol Szulc, inż. Tomasz Kusznierewicz, inż. Piotr Ossowski, inż. Jan Montowski oraz inż. Bartosz Santowski.


Free mockups