olsztyn-warszawska-oboncow-tobruku

Oficjalnie otwarte skrzyżowanie Warszawska – Armii Krajowej – Obrońców Tobruku

Dziś oficjalnie otwarte zostało długo oczekiwane skrzyżowanie ulic Armii Krajowej, Obrońców Tobruku i Al. Warszawskiej. Koszt inwestycji to 15 751 406,00 zł, z czego 13 388 695,10 zł to unijne dofinansowanie. Dziennie w tym miejscu przejeżdża 50 tysięcy aut.

Co się zmieniło? Przedłużono pas skrętu w prawo z Al. Warszawskiej w ul. Obrońców Tobruku od przejazdu przez pas rozdzielający przy wjeździe na teren byłej jednostki wojskowej. Dobudowano także pas skrętu w prawo z ul. Armii Krajowej w Al. Warszawską oraz wybudowano chodnik oddzielony od jezdni pasem zieleni. Powstał także pas skrętu w prawo z ul. Obrońców Tobruku w Al. Warszawską, a także przeniesiono pomnik i zagospodarowano teren wokół niego.

Przedłużono pas skrętu w prawo z Al. Warszawskiej w ul. Armii Krajowej – od zatoki autobusowej; wydłużono także zatokę autobusową do  do 40 m. Wybudowano dwukierunkową ścieżkę rowerową na ul. Armii Krajowej. Oczywiście uzupełnione i przebudowane zostało także oświetlenie uliczne, odwodnienie i sygnalizacja świetlna.Free mockups