Sikorskiego-Tuwima-Synów-Pułku

Od poniedziałku korki na Sikorskiego, nie ryzykuj – wybierz objazd lub autobus!

Z końcem wakacji rozpoczynają się problemy komunikacyjne olsztynian, już w poniedziałek 8 września ruszą prace związane z budową torowiska wzdłuż alei Sikorskiego a także ulic: Witosa, Płoskiego, Tuwima. Mieszkańcom z południowych osiedli Olsztyna – Jarot, Pieczewa i Generałów mają pomóc stworzone przez firmę Skanska objazdy. Osoby nie tracić czasu w korkach, mogące wybrać transport MPK będą miały do dyspozycji częstsze połączenia liniami autobusowymi 24, 25 oraz 27. Co ważne komunikacja miejska będzie korzystała z całej alei Sikorskiego, natomiast olsztynianie własnymi autami od skrzyżowania z Tuwima i Synów Pułku w kierunku Pstrowskiego już nie pojadą!

Sikorskiego na wysokości Tuwima i Synów Pułku: zakaz jazdy w kierunku Centrum!

Najbardziej radykalna zmiana dotyczyć będzie odcinka alei Sikorskiego od skrzyżowania z ulicą Tuwima oraz ul. Synów Pułku – skrzyżowanie w kierunku centrum będą mogły przekraczać jedynie służby ratunkowe oraz komunikacja miejska i taksówkowa. Co ważne nie dojedziemy do ulic: Dywizjonu 303, Obrońców Tobruku i Pstrowskiego, skrzyżowania z nimi zostaną zamknięte. Żeby dostać się do centrum będziemy musieli wybrać skręt w ulicę Tuwima lub (w prawo) w Synów Pułku. Aleja Sikorskiego stanie się także miejscem lokalnych przewężeń na jezdniach, będzie jednak otwarta dla wracających od strony centrum miasta.

 

Blokada komunikacyjna miasta: skorzystaj z 3 objazdów!

Należy się spodziewać potężnych korków, miasto przygotowało objazdy, warto wcześniej przemyśleć alternatywną trasę przejazdu.

Przepustowość wspomnianego skrętu z Sikorskiego w Tuwima i Synów Pułku jest ograniczona i dojazd „z przyzwyczajenia” do tego miejsca może być wyzwaniem dla naszych nerwów. Dlatego warto skorzystać z jednego z trzech objazdów:

Wilczyńskiego>Bartąska>Bartąg>aleja Warszawska

Dla jadących od strony Bartążka, Jarot, Pieczewa, Generałów – sugeruje się skorzystanie z ulicy Bartąskiej i dojechanie do alei Warszawskiej drogą przez Bartąg (wjazd przed Kortowem). Do 20 września Miasto planuje wykonać tymczasowy objazd Bartąska – Warszawska.

alternatywny objazd to:

Osiedle Generałów>Brzeziny>aleja Warszawska

Od osiedla Generałów skorzystamy z tymczasowego łącznika od ul. Generała Maczka (obok Przedszkola Miejskiego nr 5) do ulicy Kalinowskiego. Ten objazd jest jednokierunkowy – dotyczy wyłącznie pojazdów jadących od strony osiedla Generałów!

objazd-os-generaów-brzenizny-warszawska

Od ul. Generała Maczka (obok Przedszkola Miejskiego nr 5) do ulicy Kalinowskiego dojedziemy łącznikiem oraz ulicą Szostkiewicza.

 

Z Krasickiego do centrum: przed Carrefourem w prawo przez poligon.

Żeby dostać się do Centrum od strony Pieczewa będziemy mogli skorzystać z połączenia ulicy Krasickiego z Pstrowskiego przez teren byłego poligonu, Piękną Górę (w okolicach masztu TV). W ulicę Pstrowskiego wjedziemy przy ogródkach działkowych.

objazd-przez-poligon-krasickiego-pstrowskiego

Z Krasickiego (na wysokości LO 5) przed Carrefourem skręcamy w prawo. foto: Google Maps

 

utrudnienia-w-ruchu-olsztyn

Mapa objazdów

 

foto główne na bazie fotografii:  Google MapsFree mockups