Otylia-jedrzejczak-Aquasfera-olsztyn

M-Otylka kończy karierę w Olsztynie!

Otylia Jędrzejczak (31l.) dziś w olsztyńskiej Aquasferze zapowiedziała zakończenie kariery sportowej. „W sporcie osiągnęłam już wszystko, teraz moim życiowym celem są działania na rzecz młodzieży” – powiedziała mistrzyni. To, że niezaprzeczalnie może być wzorem dla młodych ludzi – jest pewne. Jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich (ba!) i światowych sportowców. Na swoim koncie ma dziesiątki medali z olimpiad, mistrzostw świata, Europy i Polski.

Otylia-jedrzejczak-Aquasfera-olsztyn

Podczas wizyty w olsztyńskiej Aquasferze Olylia Jędrzejczak zapowiedziała zakończenie swojej kariery sportowej. źródło fotografii: portal miejski, www.olsztyn.eu

Ma dopiero 31 lat, ale jak mówi – w sporcie osiągnęła już wszystko czego chciała. Jędrzejczak zaczęła trenować w wieku 6 lat w MKS Pałac Młodzieży w Katowicach. Potem trafiła do warszawskiego AZS AWF. Zdobywała medale na olimpiadzie w 2004 w Atenach: złoto i 2x srebro. Zdobyła 8 medali MŚ (dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe), 15 medali ME i 80 MP. Do niej należało 90 rekordów kraju na długim i krótkim basenie. Biła rekordy na pływalni, ale także w popularności – aż 3 razy uznano ją Sportowcem Roku. Specjalizowała się w stylu motylkowym. Była uwielbiana! Każdy jej występ na arenie sportowej wzbudzał emocje i podziw.

Zawodniczka podczas rozpoczęcia mistrzostw Polski w Olsztynie ogłosiła zakończenie kariery sportowej.  Data nie jest przypadkowa: „Dzisiaj mija 25 lat od momentu, gdy pierwszy raz wskoczyłam do basenu. Kiedyś trzeba zejść ze sceny” – stwierdziła. – „Sport był dla mnie wspaniałą przygodą, która nauczyła mnie w życiu konsekwencji, determinacji i tego, żeby nie poddawać się po porażkach.”

Mistrzyni podziękowała kibicom, sympatykom i wszystkim tym, którzy stali za jej sukcesami – trenerom, fizjoterapeutom, psychologom, klubom sportowym i Polskiemu Związkowi Pływackiemu.

„W życiu spotkały mnie wzloty i upadki. I nic nie jest już w stanie mnie zniszczyć. Jedyne, co mi pozostało, to robić coś dla kogoś” – powiedziała na koniec.

 Free mockups