zatrzymany_do_pytajacego_o_droge_2

Kieszonkowiec skazany na recydywę

Niedługo nacieszył się wolnością 50-letni Dariusz S. z Olsztyna. Mężczyzna opuścił więzienne mury ledwie pół roku temu, a juz zdążył narozrabiać ponownie. Prawdopodobnie kolejne 5 lat lub więcej spędzi znów za kratkami za kradzieże.

50-letni Dariusz S. został złapany na gorącym uczynku przez wracającego ze służby policjanta, podczas napadu i próbie kradzieży. Jak się okazało S. od kwietnia zdążył okraść co najmniej 10 osób. Działał w szablonowy sposób: pytał starsze osoby o drogę, a gdy ofiary tłumaczyły jak dotrzeć pod dany adres, 50-latek kradł ich portfele. Łącznie „zarobił” w ten sposób ok. 2 tys. zł.

S. przyznał się do winy i czeka w areszcie na dalsze postępowanie – postawiono mu zarzuty kradzieży i posługiwania się dokumentami innej osoby. 50-latkowi grozi 5 lat pozbawienia wolności. Jednak niewykluczone, że jako recydywista poniesie surowszą karę. Perspektywa pójścia za kratki nie jest dla niego nowa. Mężczyzna spędził łącznie w więzieniu 27 lat, głównie za kradzieże, pobicia, włamania zniszczenia mienia oraz oszustwa.

(info, foto: KMP w Olsztynie)Free mockups