VII Kiermas Warmiński w obiektywie

kiermas-warminski-2014-BJW Bałdach – u bram Warmii i Mazur odbył się VII Kiermas Warmiński. Niezwykła impreza osnuta magią wydarzeń sprzed wieków – urzekła duszę i ciało każdego z odwiedzających. Na słynnym trakcie biskupim odsłonięto cztery kolejne głazy tym razem poświęcono je Henrykowi Flemingowi, Eberhardowi z Nysy, Eneaszowi Sylwiuszowi Piccolomininiemu oraz Teodorowi Andrzejowi Potockiemu.
kiermas-warminski-2014-Ekiermas-warminski-2014-C
Kiermas rozpoczęła uroczysta Eucharystia z udziałem chóru im. Elżbiety Gołębiewskiej z Klewek, chwilę później upamiętniono biskupów na trakcie biskupim. Niezwykła historyczna inscenizacja z udziałem aktorów z olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza pozwoliła się nam przenieść do roku 1712, do powitania biskupa Teodora Potockiego przez wszystkie stany warmińskie, to przedstawienie było prawdziwą ozdoba imprezy.

Możliwość poznania tradycyjnych rzemiosł i sztuki ludowej (garncarstwa, tkania na krośnie, pisania obsadką i atramentem w wiejskiej ławce, krycia dachu trzciną, korowania żerdzi, wyrabiania masła, mielenia ziarna na mąkę, przymierzania strojów warmińskich) było nie lada atrakcjami festynu, oczywiście nie zabrakło stoisk handlowych lokalnych twórców.

Galeria fotografii z festynu oraz „inscenizacji powitania biskupa Potockiego”There is 1 comment

Add yours
  1. Chłop z okolicy

    I ja tam byłem, kiełbasy pojadłem, podpiwkiem zapiłem
    I za jeżyka z połówki orzecha 15 zł z bólem zapłaciłem.


Comments are closed.

Free mockups