grzymowicz-piotr

Grzymowicz: ocena wizji Olsztyna wg Małkowskiego, to polemika z obłudą, fantazjami i duchami przeszłości

Piotr Grzymowicz, aktualny prezydent Olsztyna przewał milczenie i skomentował na swoim blogu wyniki wyborów samorządowych. Starający się o reelekcję Grzymowicz stwierdził – zasłużyliśmy na coś lepszego niż tylko życie w cieniu ratuszowej wieży. – Nie chcę oceniać, jaką wizję Olsztyna ma druga strona, bo byłaby to polemika z obłudą, fantazjami i duchami przeszłości.

Prezydent Piotr Grzymowicz pisze: – Tak, jak niektórzy przewidywali, w wyborach prezydenckich będzie druga tura, czyli dogrywka pomiędzy mną a Czesławem Jerzym Małkowskim. Jednym słowem, po czterech latach wracamy do tej samej rzeki, chociaż podobno to się nie zdarza. Pewnie tak, ale Olsztyn bywa nieprzewidywalny. Jakie rozstrzygnięcia zapadną w niedzielę, 30 listopada, wiedzą tylko olsztynianie, bo to suma ich indywidualnych decyzji wskaże zwycięzcę.Wiem jedno – starając się o ponową prezydenturę otrzymałem wiele słów wsparcia i podziękowań. Mam wrażenie, że mieszkańcy zrozumieli i uwierzyli, że nie rzucam słów na wiatr, a to, co robię – mimo iż na etapie tworzenia może budzić kontrowersje – jest dla ich dobra. Tak było z modernizacją ulicy Bałtyckiej i przebudową skrzyżowania Warszawska – Armii Krajowej, tak było z bus-pasami i zabudową nabrzeży jezior czy stworzeniem Parku Centralnego, z rewitalizacją parku Podzamcze…

Dzisiaj widać, że tak często podnoszona sprawa ubytków w zieleni pokazała, że nie były takie straszne, a nowe rozwiązania komunikacyjne sprawdzają się w każdym calu. Za te dobre słowa, jakie w tych dniach otrzymałem, chciałbym wszystkim podziękować, bo były dla mnie bardzo ważne – i wzmacniają mnie przed drugą turą. Wszystkich moich sympatyków proszę: walczmy, nie poddawajmy się, bo to nasza wizja Olsztyna jest lepsza, bardziej realna i gwarantująca nam lepszą jakość życia.

Olsztyn ma pełne prawo być wzorem dla innych miast w każdej dziedzinie życia i jeśli będzie mi dane dalej nim kierować, stanie się tak w ciągu najbliższych czterech lat. To mogę zagwarantować! Nie chcę oceniać, jaką wizję Olsztyna ma druga strona, bo byłaby to polemika z obłudą, fantazjami i duchami przeszłości. My chcemy żyć przyszłością naszego miasta, bo zasłużyliśmy na coś lepszego niż tylko życie w cieniu ratuszowej wieży. – napisał na swoim blogu Piotr Grzymowicz.

źródło informacji: grzymowicz.plFree mockups