cba-w-urzędzie-marszałkowskim-w-olsztynie

CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie

W związku z podejrzeniem korupcji agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie dyrektora Departamentu Polityki Jakości. Poza nim zatrzymanych zostało dwóch olsztyńskich biznesmenów.

Jacek Dobrzyński, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że agenci pojawili się w urzędzie w związku z podejrzeniem korupcji i zatrzymali (w czwartek) dwie osoby. Agenci CBA  zabezpieczyli dokumenty w urzędzie, by po zakończeniu czynności sprawę przekazać do prokuratury.

Departament Polityki Jakości w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie zajmuje się promocją lokalnej żywności, organizuje festiwale kulinarne, nadaje także certyfikaty, mające przedsiębiorcom w zdobyciu klientów. Programy DPJ korzystają ze środków unijnych.

 

JUŻ WIEMY

Olsztyńska prokuratura przedstawiła Igorowi H. zarzut przyjęcia obietnicy korzyści majątkowej na kwotę 27 tysięcy złotych od dwóch przedsiębiorców z firmy zajmującej się obsługą medialną i promocją naturalnej żywności. Dyrektor miał otrzymać już od nich 20 tysięcy złotych, w tym 1800 zł przy odbieraniu których został zatrzymany na gorącym uczynku w swoim gabinecie przy Głowackiego 17 w Olsztynie.

Dyrektorowi Igorowi H. grozi do 8 lat pozbawienia wolności, sąd zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące, dając mu jednocześnie możliwość uniknięcia aresztu po wpłacie kaucji w kwocie 30 tys. złotych. Aktualnie Igor H. jest na wolności (wpłacił kaucję), został jednak odsunięty od prowadzenia czynności służbowych przez prokuraturę, ma także dozór policyjny.

Przedsiębiorcy usłyszeli zarzut wręczenia korzyści majątkowych, Tadeusz Z i Władysław B. są teraz także na wolności.


foto: Departament Polityki Jakości Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie przy ulicy  Głowackiego 17.There are 2 comments

Add yours
  1. nicdziwnego

    Proponuję prześledzić CAŁY urząd MARSZAŁKOWSKI pod kątem sposobu wyboru podmiotów, które dostają dotacje z UE. Mazury cud natury. „Cudownie” robić kasę…

  2. jan Gudaniec

    Czy jest choć jeden resort,urząd bez afery?Gnój wylewa się jak z pełnego szamba,i co?Ktoś poniósł konsekwencje?Awans,przeprowadzka do spółek skarbu państwa.Komuna była bardziej uczciwa.Żenada.Opuścić ten zgniły kraj,gdzie Bóg gości na ustach największych łotrów stanowiących prawo.Jakie wartości chrześcijanskie mają prominenci,odpowiedż zna każdy,h.j d..a itd…………..


Comments are closed.

Free mockups