Bieg na 6 łap, przyjemność dla obu stron – już w sobotę!

W sobotę (30.08.) w olsztyńskim schronisku odbędzie się bezpłatny trening z Pawłem Pszczółkowskim (Pszczółkowski TEAM) w towarzystwie milusińskich psiaków z olsztyńskiego schroniska. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną prace dzieci odwiedzających azyl – pieniądze z ich sprzedaży pomogą w leczeniu psiaków z olsztyńskiego schroniska.

bieg-na-6-łap-olsztyn

W sobotę w olsztyńskim schronisku odbędzie się bezpłatny trening z Pawłem Pszczółkowskim (Pszczółkowski TEAM)

Data: 30.08.2014 roku (Sobota)
Godzina: 12:00
Miejsce: Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie, ul. Turystyczna 2

Program:

CZĘŚĆ I – dla spacerowiczów/biegaczy/dla dorosłych i dzieci – jednym słowem dla każdego

  • 10-minutowe ćwiczenia oddechowe z elementami Jogi
  • pokaz prawidłowej rozgrzewki, którą należy stosować przed zawodami biegowymi
  • rozciąganie dynamiczne (elementy treningu pochodzą ze szkoły amerykańskich biegaczy, uznanych za najlepszych na świecie)

CZĘŚĆ II – dla wszystkich chętnych
– pokonanie ok. 5 km trasy w towarzystwie psiaków ze schroniska (do Elektrowni Łyna i z powrotem)

CZĘŚĆ III – dla wszystkich chętnych
– ćwiczenia relaksacyjno-oddechowe

Pieniądze zebrane z WYSTAWY PRAC zostaną przekazane na leczenie psiaków z olsztyńskiego schroniska dla zwierząt.

Sportowemu spotkaniu towarzyszyć będzie WYSTAWA PRAC DZIECI, które w wolnej chwili narysowały to, co im podpowiadało serce po wizycie w azylu. Prace te będzie można zakupić (cena wywoławcza to 10,00 zł za dzieło). Zebrane pieniążki zostaną przekazane na leczenie psiaków z olsztyńskiego schroniska dla zwierząt.

O napoje oraz batoniki dla gości zadba hipermarket Real

 

 

Strona akcji „Bieg na sześć łap” na Facebooku

 

Przeczytaj także:

Bieg na sześć łap – zorganizowana akcja

„Bieg na sześć łap” to akcja której pomysłodawczynią jest Monika Dąbrowska z Olsztyna, która nie mając własnego psa postanowiła regularnie biegać z podopiecznymi ze Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie. Monika dokładnie przemyślała wszystkie założenia akcji (nazwę, grupę docelową, sposoby promocji, a także żeby wypromować pomysł zaczęła pisać materiały dla mediów ). Zaczęła regularnie biegać z psiakami – musiała sprawdzić, jak pies zareaguje na nową osobę w nowej dla niego formie aktywności. Okazało się, że zwierzęta były „przeszczęśliwe”- ostatecznie otrzymała pozwolenie od dyrekcji schroniska na spacery z psami.

Pewne obawy, a nawet lęki przed wspólnym wyjściem dotyczą zarówno psa jak i człowieka.

Ważne jest zapanowanie nad psem podczas spaceru czy biegu – do udziału w akcji „Bieg na sześć łap” w Olsztynie zostały wytypowane najbardziej socjalizowane psy, organizatorom zależy na tym, aby nikt nikomu nie sprawiał kłopotu.

Aktywnie i z radością dla obu stron

Każdego dnia z wyjątkiem niedziel, gdy schronisko jest nieczynne można uczestniczyć w akcji „Bieg na sześć łap”. Monika Dąbrowska biega z psami w każdą sobotę o godzinie 10:00, a czasami zaprasza profesjonalnych biegaczy i trenerów. „Bieg na sześć łap” podzielony jest na dwie sekcje – spacerową oraz biegową. Akcja stała się tak popularna, że nie tylko biegacze, ale także ich rodziny i przyjaciele spędzają wspólnie czas w towarzystwie szczęśliwego psa – czasami zainteresowanie jest tak duże, że ze schroniska zostają wyprowadzone wszystkie psy. Bywają także sytuacje, że psiak jest wyprowadzany na spacer dwukrotnie!

Od lewej: Monika Dąbrowska, Magdalena Naumowicz, Marlena Podpirko.

„Bieg na sześć łap”, porady Moniki Dąbrowskiej

  • przed biegiem zabezpieczamy psa przed kleszczami, a po powrocie dokładnie przeglądamy jego sierść.
  • teren w którym mamy zamiar biegać z psem dobieramy do predyspozycji psa i panującej pogody. Podczas upału nie należy biegać po asfalcie (ryzyko odparzenia poduszek). Najodpowiedniejsze jest piaszczyste lub trawiaste podłoże.
  • przed oraz po biegu pozwalamy załatwić psu potrzeby fizjologiczne.
  • nie forsujemy tempa oraz nie przesadzamy z długością trasy – pies podobnie jak człowiek potrzebuje czasu na regenerację. Jeśli mamy zamiar biegać z psem codziennie – nie przesadzajmy z dystansami.
  • po zakończonym biegu wyciszmy psa spokojnym spacerem


Galeria fotografii:

Dołącz do akcji „Bieg na sześć łap” na Facebooku

źródła:
Monika Dąbrowska – „Bieg na sześć łap”
http://bieganie.pl/?show=1&cat=137&id=6848

 Free mockups